Nádherná Scarlett, nežná princezná a milujúca mamina

Autor: Michaela Kniezová | 25.2.2011 o 16:42 | (upravené 8.4.2015 o 7:28) Karma článku: 8,97 | Prečítané:  2768x

Možno si niektorí z vás spomenú na súťaž o dvojníčku herečky Vivien Leigh v úlohe Scarlett z filmu Odviate vetrom, ktorá prebiehala aj u nás vo vtedajšom Česko-Slovensku v roku 1991. Víťazka sa mala zúčastniť slávnostnej priemiéry novej verzie filmu Odviate vetrom spolu s Karlom Gottom.

Vivien Leigh (naľavo) a Mária Podhradská (napravo)

Vivien Leigh (naľavo) a Mária Podhradská (napravo)

Túto súťaž u nas vyhrala vtedy 16. ročná študentka Strednej pedagogickej školy v Bratislave, nádherná Slovenka Mária Podhradská, ktorá vtedy okúzlila svojim pôvabom, šarmom a skromnosťou porotu tejto súťaže.
Možno ste zvedaví, čo sa stalo s touto dievčinou a čo je s ňou dnes.
Mladučká Mária vďaka tejto súťaži zaujala českého režiséra Ludvíka Rážu, ktorý s ňou natočil dve filmové rozprávky – Sedmero krkavců (1994) a Sen o krásné panně (1995), v ktorých si zahrala s takými známymi hercami ako Michal Dlouhý, Ivana Chýlková, Josef Vinklář, Boris Rösner, Jana Hlaváčová, Radoslav Brzobohatý, Jan Čenský, Mikuláš Huba či Zuzana Kocúriková.
Už počas štúdia na strednej škole začala Mária spievať v známej gospelovej skupine Atlanta, ktorú spoluzakladala s bratmi Kachútovcami a nahrala s ňimi štyri albumy (Dlhý príbeh, Miesto na zemi, Krídla v daždi, Zopár viet). Stala sa známou a právom si vyslúžila titul Prvá dáma slovenského gospelu.
Neskôr vyštudovala angličtinu a španielčinu na Univerzite Komenského v Bratislave a ďalej sa venovala hudbe. Vydala aj svoje dva sólové albumy Rozhodnuté a Bolo ako bude, na ktorých spolupracovala so známymi textármi ako Daniel Hevier, Miroslav Jurika, či hudobníkmi Marcelom Buntajom, Jurajom Tatárom, Mariánom Kachútom a ďalšími.
Dnes je s nej stále nádherná mamina troch krásnych a zdravých detí (dvoch dievčatiek a chlapca).
Svojej sľubne rozbehnutej hudobnej kariéry sa načas vzdala v prospech svojich detí, svojej rodiny a tvorby detských projektov, ktoré začala robiť spolu s muzikantom Richardom Čanakym.
Vystupujú na rôznych akciách pre deti, usporadúvajú koncerty pre deti. Nahrali spolu albumy pre deti – napríklad Deťom 1-5, Veselá angličtina 1-3, Rozprávky pre deti, DVD Spievankovo.
Ak vás jej príbeh zaujal, tak viac informácii o Márii Podhradskej nájdete na jej stránke www.mariapodhradska.sk , kde nájdete ukážky z jej sólových albumov i albumov skupiny Atlanta. Stránka však už dlhšie nebola aktualizovaná.
Informácie o projektoch pre detičky nájdete na stránke www.koncertypredeti.sk , táto stránka je stále aktualizovaná a sú tam aj termíny koncertov a akcií pre detičky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Pašku už nechcú ani ako moderátora. Skončí tak aj Kaliňák?

Príchodom chladných mesiacov sa politický vplyv Pavla Pašku zo Smeru pravidelne scvrkáva.

DOMOV

Končiaci vyšetrovateľ Gorily sa sporí s policajným šéfom

Odchádzajúci šéf vyšetrovacieho tímu Gorila Marek Gajdoš je pripravený vypovedať pred poslancami.

KULTÚRA

Maďarská kameramanka, ktorá podrazila utečenca zo Sýrie, dostala cenu

Dostala sa na pódium filmového festivalu.


Už ste čítali?